search
REKLAMA
News

Pojawiły się recenzje pierwszego odcinka THE FALCON AND THE WINTER SOLDIER

Łukasz Budnik

18 marca 2021

REKLAMA

Już jutro zadebiutuje The Falcon and the Winter Soldier, serial opowiadający dalsze losy Falcona (Anthony Mackie) oraz Bucky’ego (Sebastian Stan). W serialu zobaczymy, co Falcon zamierza zrobić z dziedzictwem Kapitana Ameryki, po tym, jak w końcówce Avengers: Końca gry otrzymał jego tarczę.

W sieci pojawiły się już recenzje pierwszego odcinka. Na portalu Rotten Tomatoes zarejestrowano ich do tej pory 55, a 96% z nich to noty pozytywne (średnia wszystkich ocen wynosi na tę chwilę 7,41). Krytycy zgodnie twierdzą, że to obiecujący początek serialu cechujący się świetnymi sekwencjami akcji, dobrą chemią pomiędzy Stanem i Mackiem oraz oferujący widzom kilka niespodzianek i zakończenie, które sprawia, że chce się więcej.

Opinie potwierdzają to, co Sebastian Stan opowiedział niegdyś o tonacji serialu – pod względem klimatu to produkcja bardzo zbliżona do Kapitana Ameryki: Zimowego żołnierza z 2014 roku, pierwszego filmu MCU wyreżyserowanego przez braci Russo. Recenzenci chwalą też humor oraz zapewniają, że serial będzie stanowić fundament czwartej fazy uniwersum. Tutaj wszystkie dotychczasowe opinie z Rotten Tomatoes.

Z kolei w serwisie Metacritic na ten moment zarejestrowano 15 pozytywnych opinii i 5 neutralnych; nie pojawiła się jeszcze żadna negatywna.

Produkcja pojawi się na Disney+.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA