search
REKLAMA
News

Podwójna dawka Keanu Reevesa: MATRIX 4 i JOHN WICK 4 trafią do kin w tym samym dniu

Łukasz Budnik

12 grudnia 2019

REKLAMA

Trwają prace nad nowym Matriksem. Czwarta odsłona serii powstanie według scenariusza i w reżyserii Lany Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). W obsadzie znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Tymczasem poznaliśmy datę premiery nowej części. 

Matrix 4 trafi do kin 21 maja 2021 roku. Co ciekawe, na ten sam dzień zaplanowano debiut czwartego Johna Wicka – w obu filmach zobaczymy oczywiście Keanu Reevesa. Przy okazji studio Warner Bros. ogłosiło, że solowy film o Flashu z Ezrą Millerem wejdzie do kin 1 lipca 2022, a reboot Mortal Kombat – 15 stycznia 2021 roku. Z kolei adaptacja Akiry w reżyserii Taiki Waititego nie ma w tej chwili wyznaczonej daty premiery.

Studio Warner Bros. już kilka lat przymierzało się do realizacji kolejnej części hitu sprzed 20 lat (cała trylogia zarobiła ponad 1,6 miliarda dolarów na całym świecie). Na poważnie o czwartym Matriksie zaczęło się w tym roku, gdy studio otrzymało scenariusz, a Keanu Reeves wyraził chęć powrotu do roli, zachęcony udziałem Wachowskiej w projekcie. Produkcja filmu ma ruszyć w 2020 roku. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie fabuła nowej części i w jakim czasie będzie mieć miejsce. Poza Matrixem 4 powstaje też inny film osadzony w tym świecie – pisze go Zak Penn, a fabuła ma toczyć się przed pierwszą częścią serii.

Okaże się, czy odpowiedzialne za Johna Wicka studio Lionsgate nie postanowi zmienić daty premiery kolejnej części ich wielkiego hitu. Na tę chwilę widzowie mogą liczyć na podwójną dawkę Keanu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA