search
REKLAMA
News

Podczas realizacji “Avatara 2” KATE WINSLET pobiła rekord Toma Cruise’a we wstrzymywaniu oddechu pod wodą

Łukasz Budnik

3 listopada 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu do sieci trafiło nowe zdjęcie z planu kontynuacji Avatara. Fotografia przedstawia Kate Winslet, która wciela się w postać Ronal. Aktorka uczestniczyła w podwodnych sesjach motion capture – przy okazji nauczyła się się wstrzymywać oddech na ponad siedem minut.

Jest to imponujące, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, że dotychczasowy rekord należący do Toma Cruise’a – ustalony podczas tworzenia podwodnej sekwencji z Mission: Impossible – Rogue Nation – wynosił 6 minut. Winslet udało się przebyć pod wodą 7 minut i 12 sekund. Aktorka opowiedziała nieco więcej o tworzeniu tej sceny, która ma być rzekomo ceremonią rasy Na’vi.

Szłam po dnie zbiornika. To duża sekwencja, przy której mam ogromne, ciężkie skrzydła. Było to dość przerażające. Jest jednak tak, że kiedy umiesz wstrzymać oddech na siedem minut, niweluje to twój strach. Byłam w stanie polegać na swojej umiejętności wstrzymywania oddechu na tak długo. W jakiś sposób strach całkowicie minął.

Winslet współpracuje z Cameronem po raz pierwszy od czasu Titanica. Poza nią, w obsadzie są Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver,  Stephen Lang, David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis. Premiera Avatara 2 zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 roku. 

Zdjęcie główne: ScreenRant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA