search
REKLAMA
News

Plejada w gwiazd w zwiastunie MAGNEZJI, polskiego kryminału w poetyce westernu

Łukasz Budnik

17 września 2020

magnezja
REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun nadchodzącego polskiego filmu pt. Magnezja. Reżyserem jest Maciej Bochniak, który ma na koncie Disco Polo, a na ekranie zobaczymy takie osoby jak Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Magdalena Boczarska, Bartosz Bielenia, Borys Szyc i Agata Kulesza.

Dystrybutor filmu, Kino Świat, podzielił się opisem produkcji nazwanej kryminałem w poetyce westernu:

“Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!”

Nie podano jeszcze informacji o dacie premiery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA