search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN opowiada o zrujnowanej scenie seksu z odrzuconego pilota GRY O TRON

Łukasz Budnik

17 września 2020

gra o tron 1
REKLAMA

Niedługo na półki amerykańskich księgarni trafi książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania Gry o tron, w tym pilota, który nigdy nie został wyemitowany. 

Przy tej okazji do sieci trafiają anegdoty opowiadane przez twórców, którzy wspominają problemy realizacyjne i kiepski efekt końcowy odrzuconego odcinka. Wspomnieniami chętnie dzieli się autor książkowych pierwowzorów, George R.R. Martin. Pisarz opowiedział między innymi o zrujnowanej scenie seksu Khala Drogo i Daenerys, granej wówczas przez Tamzin Merchant (Emilia Clarke zastąpiła ją dopiero przed ponownym kręceniem pilota). Winowajcą był… koń. Wypowiedź Martina przytoczył portal Independent.

Byliśmy przy małym strumyku. Przywiązali konie do drzew i zaczęli kręcić scenę zbliżenia. Jason Momoa i Tamzin byli nadzy i “uprawiali seks”. Nagle operator zaczął się śmiać. Srebrna klacz była w rzeczywistości ogierem, w dodatku wyraźnie podekscytowanym obserwowaniem dwojga ludzi. W tle sceny mieliśmy zatem konia z ogromnym wzwodem. To też nie wyszło za dobrze.

Tamzin Merchant

Merchant nie była jedyną aktorką, która po występie w odrzuconym pilocie ostatecznie nie zagrała w serialu – z udziału zrezygnowała Jennifer Ehle, która wcielała się pierwotnie w Catelyn Stark.

Chcielibyście przekonać się, jak Merchant wypadłaby w roli Daenerys?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA