search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun PREY, nowej odsłony serii PREDATOR. Poznaliśmy datę premiery

“Prey” zadebiutuje w sierpniu.

Łukasz Budnik

16 maja 2022

prey zwiastun
REKLAMA

Latem zadebiutuje kolejna odsłona serii Predator, zatytułowana Prey. Za kamerą nowej produkcji stanął Dan Trachtenberg, który ma na koncie film Cloverfield Lane 10. Twórca pracował także przy serialach Czarne lustro oraz The Boys. Scenariusz widowiska przygotował Patrick Aison (Kingdom, Jack Ryan). 

Prey w USA będzie mieć premierę na platformie Hulu, a w innych krajach w ramach usługi Disney+ Star. Film opowie o Naru, wojowniczce z plemienia Komanczów żyjącej w czasach przed kolonizacją Północnej Ameryki, która będzie walczyć z kosmicznym łowcą, aby bronić mieszkańców wioski i udowodnić swoją wartość. W główną bohaterkę wciela się Amber Midthunder (Legion, Roswell, w Nowym Meksyku, Aż do piekła), rdzenna Amerykanka.

Akcja filmu będzie toczyć się dokładnie w 1719 roku, na terenie Wielkich Równin, w obrębie których znajduje się dziś dziesięć stanów USA. Przy realizacji Prey Trachtenberg inspirował się ostatnią dotychczas odsłoną serii gier God of War, opowiadającej losy Kratosa, wojownika ze Sparty pragnącego pomścić śmierć swojej rodziny. W lipcu zeszłego roku o filmie wypowiedzieli się producenci John Davis i John Fox, którzy zapowiadali, że Prey z oryginalnym Predatorem połączy skupienie się na pomysłowości człowieka, który nie chce się poddać i jest zdolny do obserwacji i interpretacji, co jest pomocne w pojedynku z potężniejszą istotą. Davis i Fox dodali, że klimatem nowy Predator będzie zbliżony do filmu Zjawa z Leonardem DiCaprio i że ma szansę być najlepszą odsłoną serii.

Prey zadebiutuje 5 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA