search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun filmu CHRZCINY z Katarzyną Figurą

“Chrzciny” trafią do kin 18 listopada 2022 roku.

Łukasz Budnik

8 listopada 2021

figura chrzciny
REKLAMA
W listopadzie 2022 roku do kin trafi film Chrzciny, historia skłóconej rodziny, której losy połączą się z pewnym przełomowym dla Polski wydarzeniem. W sieci pojawił się zwiastun filmu.

Opis Chrzcin brzmi następująco:

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Chrzciny to pełnometrażowy debiut fabularny Jakuba Skoczenia. W rolach głównych występują Katarzyna Figura, Maciej Musiałowskki, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski, Agata Bykowska, Marta Chyczewska, Marianna Gierszewska, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok oraz Piotr Ligienza. Premiera 18 listopada 2022 roku.

źródło: Galapagos Films

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA