search
REKLAMA
News

Pierwszy zwiastun DEMONIC, horroru science fiction od twórcy DYSTRYKTU 9

Neil Blomkamp powraca z kolejnym filmem.

Łukasz Budnik

4 czerwca 2021

REKLAMA

Neil Blomkamp dał się poznać światu jako twórca cenionego hitu Dystrykt 9, który okazał się ogromnym sukcesem finansowym i artystycznym. Kolejne dzieła reżysera nie powtórzyły już sukcesu debiutu, a ostatni film w jego dorobku – Chappie – trafił na ekrany już sześć lat temu. Teraz Blomkamp powraca z horrorem science fiction pt. Demonic.

Historia opowiada o młodej dziewczynie w konflikcie ze swoją matką. Bohaterka ma moc przywoływania demonów i innych nadprzyrodzonych sił, powiązanych właśnie z rzeczonym konfliktem. Blomkamp zdecydował się zrealizować film w czasie pandemii, za niewielkie pieniądze i wykorzystując lokacje w pobliżu miejscu jego zamieszkania. Jako inspirację reżyser wymienił niskobudżetowy przebój Paranormal Activity.

W filmie występują Carly Pope, Chris William Martin oraz Michael Rogers. Premiera zaplanowana jest na 20 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA