search
REKLAMA
News

Pierwsze recenzje “Horizon” nie nastrajają pozytywnie. Krytycy miażdżą film Costnera

“Horizon” zadebiutowało w Cannes.

Łukasz Budnik

20 maja 2024

REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze recenzje filmu Horizon: An American Saga, który wyreżyserował Kevin Costner. Choć – ku wzruszeniu twórcy – produkcja otrzymała długie owacje na stojąco po pokazie w Cannes, pierwsze recenzje nie nastrajają pozytywnie. 

Debiutujące widowisko jest jedną z czterech zaplanowanych części całej sagi – drugi rozdział ma zadebiutować jeszcze w tym roku, kolejne są w przygotowaniu. Dla Costnera Horizon jest tzw. passion project, o którym myślał już pod koniec lat 80. W opisie czytamy:

Rozciągając się na cztery lata wojny secesyjnej, od 1861 do 1865 roku, ambitna filmowa przygoda Costnera zabierze widzów w emocjonalną podróż przez kraj będący w stanie wojny ze sobą samym, doświadczaną przez pryzmat rodzin, przyjaciół i wrogów, którzy starają się odkryć, co naprawdę oznacza być obywatelami Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Do tej pory w serwisie Rotten Tomatoes zebrano jedynie 6 recenzji krytyków, ale zaledwie jedna z nich to pozytywna ocena filmu (17%), a dotychczasowa średnia wynosi 4,2/10. Recenzenci piszą, że Costner upchnął w filmi dużo wątków, z których żaden nie jest należycie rozwinięty, a całość jest płaska i nużąca. Być może produkcja lepiej radzi sobie jako podwaliny pod kolejne części, jednak jako samodzielna produkcja nie angażuje. Czekamy na kolejne recenzje i na to, w jaki sposób zmienią procentowy wynik.

Costner nie tylko wyreżyserował filmy, lecz także napisał je wraz z Jonem Bairdem. Obok niego na ekranie pojawią się m.in. Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Michael Rooker, Danny Huston, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt oraz Jamie Campbell Bower.

Pierwszy rozdział trafi do kin 28 czerwca, drugi 16 sierpnia 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA