search
REKLAMA
News

PETER DINKLAGE o kontrowersyjnym zakończeniu GRY O TRON: “Obraziliśmy wiele osób”

Peter Dinklage wcielał się w Tyriona, jedną z najbardziej lubianych postaci serialu.

Łukasz Budnik

11 stycznia 2022

REKLAMA

W rankingach najlepszy i najlepiej zagranych postaci serialu Gra o tron pierwsze miejsce często zajmuje Tyrion Lannister, w którego wcielał się Peter Dinklage. Choć sama Gra o tron rozczarowała większość widzów ostatnim sezonem, Dinklage uważa, że zakończyła się w odpowiedni sposób.

W jednym z ostatnich wywiadów, aktor opowiedział o tym, że tęskni za postacią Tyriona. Dinklage docenia, że scenarzyści nie starali się uczynić z jego bohatera postaci komediowej, lecz kogoś więcej w świecie, w którym wszyscy byli do niego uprzedzeni. Aktor przyznał też, że gdy dostawał scenariusze do całego sezonu, czytał je niczym powieść, co sprawiało mu niemałą przyjemność.

Dinklage potwierdził, że jest świadomy kontrowersji, które wywołało zakończenie serialu.

Nie można było tego uniknąć. Codziennie przypominali nam o tym fani. Mieli dużą wiedzę, ale jeśli ktoś kocha jakiś temat, ma w głowie jego własną wizję, więc krytyka spotkała nas na wczesnym etapie. Potem znów nas krytykowano, tym razem gdy odchodziliśmy. Niektórzy się wściekli, jednak jeśli trafiasz do wszystkich, robisz coś źle. My obraziliśmy wiele osób.

Aktor bronił kontrowersyjnego zakończenia także w wywiadzie z New York Times

[Widzowie] chcieli, żeby piękni biali ludzie odjechali w stronę zachodzącego słońca. Wiecie, to jest fikcja. Tu są smoki. Ruszcie do przodu. Ten serial nie wychodzi na wprost oczekiwaniom i to mi się w nim podoba. Tak, nazywał się “Gra o tron”, ale nie wiem, dlaczego większość ludzi skupiała się na tym, kto na nim zasiądzie, bo w serialu chodziło o coś więcej. (…) Jeden z moich ulubionych momentów to ten, w którym smok spalił tron, bo to w pewnym sensie zabiło całą tę dyskusję, co było bardzo błyskotliwe ze strony twórców. “Uciszcie się, nie o to w tym chodzi”. Wciąż to robili, spodziewałeś się jednej rzeczy, a oni robili inną. Każdy tworzył sobie własną historię podczas oglądania, ale żadna nie była tak dobra jak ta, która faktycznie powstała.

Dinklage sądzi, że Gra o tron zakończyła się w idealnym czasie. Aktor podkreślił jednak, że gdyby twórcy postanowili pociągnąć serial dalej, wciąż cieszyłby się on zainteresowaniem.

W 2022 roku powrócimy do świata Gry o tron za sprawą prequela pt. House of the Dragon

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA