search
REKLAMA
News

PETA apeluje, aby Thor w kolejnym filmie został weganinem

Łukasz Budnik

18 kwietnia 2020

REKLAMA

Jedną z niespodzianek zaprezentowanych przez twórców w Avengers: Końcu gry był wizerunek Thora. Do tej pory umięśniony i o nienagannej sylwetce, bohater po kilku latach pogrążenia w depresji przybrał na wadze. Chris Hemsworth nosił specjalny kostium, który pogrubiał jego postać. W kolejnym solowym filmie bohatera, Thor: Love and Thunder, Taika Waititi prawdopodobnie chciałby przywrócić poprzedni wizerunek Thora. W tej sprawie napisała do niego PETA.

Przedstawiciele organizacji napisali w liście, by Waititi spróbował wykorzystać metodę samego Chrisa Hemswortha i sprawił, że Thor przejdzie na weganizm. Aktor był na takiej diecie podczas realizacji pierwszego Thora oraz Avengers. Autorzy listu stwierdzili, że jeśli Thor naprawdę chce chronić Ziemię, to sensownym posunięciem byłoby usunięcie z jego diety produktów pochodzenia zwierzęcego, mogłoby to bowiem pomóc zaoszczędzić wodę, uratować lasy, powstrzymać emisję dwutlentku węgla i uratować życie prawie 200 zwierząt rocznie. Takie rozwiązanie pokazałoby zalety weganizmu oraz pozwoliłoby Thorowi wrócić do formy. List podpisał Lewis Crary.

Nie wiadomo, czy Waititi weźmie sobie do serca uwagi PETY i czy w Thor: Love and Thunder poświęci dużo miejsca temu, jak wygląda bohater grany przez Hemswortha. Sposób, w jaki poprowadzono Thora w Końcu gry był jednym z najczęściej krytykowanych aspektów widowiska Marvela.

Co sądzicie o sugestii PETY?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA