search
REKLAMA
News

OPPENHEIMER z nowym zwiastunem. Zobaczcie, jak zapowiada się film Nolana

“Oppenheimer” zadebiutuje w lipcu 2023 roku.

Łukasz Budnik

19 grudnia 2022

REKLAMA

Na przyszły rok zaplanowana jest premiera nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. 

Fabuła skupi się na postaci amerykańskiego fizyka J. Roberta Oppenheimera i konstrukcji bomby atomowej, opowiadając o “człowieku, który musiał zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić”. Główną rolę gra Cillian Murphy, a towarzyszy mu imponująca obsada. W filmie występują jeszcze między innymi Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Florence Pugh i Jack Quaid. Zobaczcie zapowiedź:

W zeszłym tygodniu do sieci trafiły wypowiedzi Nolana, który zdradził, że na planie odtworzono wybuch bomby atomowej bez użycia CGI:

Odtworzenie Trinity (pierwszego naziemnego testu broni atomowej – przyp.) bez użycia efektów komputerowych było ogromnym wyzwaniem. Andrew Jackson, czuwający nad efektami, sprawdzał, w jaki sposób możemy praktycznie stworzyć wiele elementów, od fizyki kwantowej do samego testu i odtworzenia Los Alamos w Nowym Meksyku. Panowały trudne warunki – przed nami stawało wiele wyzwań.

Nolan nakręcił swoje widowisko kamerami IMAX i na taśmie 65 mm. Scenariusz został oparty na książce Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Przy filmie pracowali operator Hoyte Van Hoytema, montażystka Jennifer Lame oraz kompozytor Ludwig Göransson.

Oppenheimer zadebiutuje 21 lipca 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA