search
REKLAMA
News

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA w klimacie HORRORU. Nowa adaptacja tylko dla dorosłych!

Łukasz Budnik

24 grudnia 2019

opowiesc wigilijna 2019
REKLAMA

Dziś na HBO Go pojawiła się nowa adaptacja Opowieści wigilijnej, w której rolę Ebenezera Scrooge’a zagrał Guy Pearce. Co ciekawe, składająca się z trzech godzinnych odcinków ekranizacja nazywana jest przez recenzentów horrorem i porównywana do Peaky Blinders – nic zresztą dziwnego, bo za miniserial odpowiada ten sam twórca.

Recenzenci, którzy widzieli już nową wersję, mają mieszane uczucia – niekoniecznie powinno to dziwić, bo do tej pory żadna z ekranizacji nie była przeznaczona tylko dla dorosłych, tymczasem dzieło z Pearce’em otrzymało kategorię wiekową TV-MA, za przemoc, niepokojące sceny oraz nagość. Wiadomo też, że postaci nie stronią od przekleństw. Krytycy zachwalają rolę główną Guya Pearce’a.

Oprócz Pearce’a w nowej wersji zobaczymy między innymi Andy’ego Serkisa. Reżyserią zajął się Nick Murphy, który ma na koncie między innymi Szepty, a produkcją –  Tom Hardy i Ridley Scott. 

Zamierzacie zapoznać się z tą adaptacją?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA