search
REKLAMA
News

Ogromna popularność WIEDŹMINA wśród widzów. Jeden z najlepiej ocenianych seriali Netfliksa na IMDb

Łukasz Budnik

28 grudnia 2019

REKLAMA

Choć Wiedźmin Netfliksa nie zdobył uznania wśród zagranicznych krytyków (w tym momencie zaledwie 58% pozytywnych recenzji na portalu Rotten Tomatoes), to wśród widzów radzi sobie doskonale – na tym samym portalu 93% z 12.000 użytkowników wystawiło serialowi pozytywną ocenę. To nie koniec sukcesów serialu.

Jak informują zagraniczne media, badania analityków wykazały, że w minionym tygodniu Wiedźmin był trzecim najczęściej streamowanym serialem w USA, tuż za The Mandalorian na Disney+ oraz Stranger Things, również na Netfliksie. Wiedźmin znakomicie radzi sobie również na IMDb, gdzie przez kilka dni był najlepiej ocenianym serialem serwisu. Na tę chwilę jego ocena to 8.7/10 przy ponad 112.000 głosów – większa niż nota MindhunteraDark czy BoJacka Horsemana i taka sama, jak The Crown. Najwyżej oceniane Stranger Things ma notę 8.8.

O serialu wypowiadał się pozytywnie również Andrzej Sapkowski, kierując ciepłe słowa w stronę Henry’ego Cavilla.

To prawdziwy profesjonalista. Viggo Mortensen dał twarz Aragornowi we Władcy Pierścieni, a Henry zrobił to samo z Geraltem – i tak już pozostanie.

Ogromnym przebojem okazała się również piosenka śpiewana przez Jaskra w drugim odcinku, zatytułowana “Toss a Coin to Your Witcher”. Na tę chwilę na YouTubie ma 4 miliony wyświetleń.

Podzielacie entuzjazm widzów, czy może macie do Wiedźmina zastrzeżenia?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA