search
REKLAMA
News

Nowy zwiastun “Horizon: An American Saga” Kevina Costnera. Tak zapowiada się western

“Horizon: An American Saga” zadebiutuje w Cannes.

Łukasz Budnik

18 maja 2024

REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun film Horizon: An American Saga, który wyreżyserował Kevin Costner. Produkcja jest jedną z czterech zaplanowanych części całej sagi – dwa pierwsze rozdziały mają zadebiutować jeszcze w tym roku, kolejne są w przygotowaniu. 

Dla Costnera Horizon jest tzw. passion project, o którym myślał już pod koniec lat 80. W opisie czytamy:

Rozciągając się na cztery lata wojny secesyjnej, od 1861 do 1865 roku, ambitna filmowa przygoda Costnera zabierze widzów w emocjonalną podróż przez kraj będący w stanie wojny ze sobą samym, doświadczaną przez pryzmat rodzin, przyjaciół i wrogów, którzy starają się odkryć, co naprawdę oznacza być obywatelami Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Costner nie tylko wyreżyserował filmy, lecz także napisał je wraz z Jonem Bairdem. Obok niego na ekranie pojawią się m.in. Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Michael Rooker, Danny Huston, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt oraz Jamie Campbell Bower.

Pierwszy rozdział trafi do kin 28 czerwca, drugi 16 sierpnia 2024 roku. Natomiast już jutro pierwsza część będzie debiutować na trwającym festiwalu w Cannes.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA