search
REKLAMA
News

Kevin Spacey broniony przez gwiazdy Hollywood. Wśród nich Liam Neeson i Sharon Stone

Kevin Spacey mógł ostatnio liczyć na kilka ciepłych słów od innych aktorów.

Łukasz Budnik

18 maja 2024

REKLAMA

Kevin Spacey od kilku lat pojawia sie w mediach głównie przy okazji oskarżeń o molestowanie i kolejnych procesów, jednak nie brakuje osób, które stają po jego stronie. Ostatnio aktora broniło kilka innych gwiazd Hollywood – Sharon Stone, Liam Neeson, Stephen Fry oraz F. Murray Abraham.

Wypowiedzi aktorów zbiegły się z dokumentem o Spaceyu, w którym mowa o kolejnych oskarżeniach wobec aktora (np. że obmacywał osobę z obsady House of Cards). Stone stwierdziła:

Nie mogę się doczekać, aż zobaczę Kevina z powrotem przy pracy. To geniusz. Elegancki, zabawny, szczodry i wie o naszym zawodzie więcej niż ktokolwiek. Szkoda, że wini się go za to, że niektórzy nie potrafią się pogodzić z tym, że go wykorzystali i nie udało im się osiągnąć ich tajnych celów.

Neeson dodał, że bardzo zasmuciły go oskarżenia wobec Spaceya i stwierdził:

Kevin to dobry facet i człowiek charakteru. Jest wrażliwy, elokwentny, nie ocenia i ma świetne poczucie humoru. To też jeden z najdoskonalszych artystów. Przemysł filmowy potrzebuje go i tęskni za nim.

Abraham uznał, że Spacey wziął odpowiedzialność za swoje zachowanie, a nadal atakują go sępy. Fry zauważył zaś, że dokument skupia się na oskarżeniach i na polowaniu na Spaceya. Sam zainteresowany także krytykował dokument, mówiąc, że nikt w Hollywood nie oferuje mu drogi powrotu i że niektórym pasuje, że na zawsze będzie go dosięgać cancel culture. “To dożywotni wyrok”.

Spacey Unmasked pojawiają się także oskarżenia, że napastował seksualnie kolegę z klasy i że masturbował się w kinie do sceny otwierającej… Szeregowca Ryana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA