search
REKLAMA
News

Nowy MATRIX jednak w realizacji? Reżyser JOHNA WICKA 3 zapowiada udział Wachowskich

Łukasz Budnik

10 maja 2019

REKLAMA

O kolejnej części Matriksa mówi się już od jakiegoś czasu. Temat wrócił przy okazji promocji Johna Wicka 3. Głos w rozmowie z portalem Yahoo zabrał reżyser filmu, Chad Stahelski.

Według słów twórcy siostry Wachowskie przygotowują nową odsłonę kultowej serii, rozszerzając to, co widzowie zdążyli pokochać do tej pory (można przypuszczać, że chodzi albo o kontynuację trylogii powstałej w latach 1999-2003, albo o spin-off). Naturalnie nie wiadomo jeszcze nic na temat fabuły, nie do końca pewny jest też stopień zaangażowania Wachowskich. Czy wyreżyserują film, czy może ograniczą się jedynie do do stworzenia scenariusza i wyprodukowania widowiska? To okaże się z czasem – poprzednie wieści mówiły o tym, że za skrypt ma odpowiadać Zak Penn.

Stahelski pracował przy powstawaniu trylogii, występując w roli dublera Keanu Reevesa. Pytaniem otwartym pozostaje to, czy wspomniany aktor byłby skłonny raz jeszcze wcielić się w rolę Neo (i w jaki sposób miałoby się to odbyć, biorąc pod uwagę jak potoczyły się jego losy w trzeciej części serii). W 2017 roku, gdy wypłynął temat kolejnej części, Reeves mówił, że weźmie udział w projekcie tylko wtedy, gdy jego częścią będą też Wachowskie. Wygląda na to, że ten warunek zostanie spełniony.

Ostatnim dotychczas filmem Wachowskich był Jupiter: Intronizacja, który okazał się porażką finansową i artystyczną. Czy powrót do korzeni zapewniłby im powrót na szczyt? Niewykluczone, że wkrótce się dowiemy.

Chcielibyście kolejną część Matriksa, czy uważacie, że tego tematu nie powinno się już ruszać?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA