search
REKLAMA
News

Nowe wieści o czasie trwania AVATARA: ISTOTY WODY. Szykuje się ponad trzygodzinne widowisko

“Avatar: Istota wody” zadebiutuje 16 grudnia.

Łukasz Budnik

28 października 2022

avatar zwiastun
REKLAMA

Zbliża się premiera filmu Avatar: Istota wody. W sieci pojawiły się informacje o czasie trwania widowiska.

Według doniesień z chińskiej strony sohu.comIstota wody potrwa aż 190 minut (taka informacja widnieje też w serwisie IMDb). Pokrywa się to ze słowami Camerona sprzed kilku miesięcy, który już wtedy zapowiadał, że nie chce słyszeć narzekań na długość filmu. Reżyser, który od czasu Terminatora nie nakręcił filmu krótszego niż dwie godziny, stwierdził wówczas w rozmowie z Empire:

Nie chcę, żeby ktoś narzekał na długość, jeśli ludzie potrafią siedzieć i oglądać seriale przez 8 godzin z rzędu. Już mam przed oczami fragment recenzji: “Ten męcząco długi, trzygodzinny film…”. Dajcie spokój. Patrzyłem, jak moje dzieci oglądają naraz pięć odcinków z serialu. Trzeba znormalizować to, że nie ma nic złego we wstaniu i pójściu do łazienki.

Przypomnijmy, że kinowa wersja pierwszej części trwała 162 minuty, a rozszerzona – 178. Co ciekawe, Istota wody nie będzie jedynym trzygodzinnym filmem w końcówce roku. Według informacjiBabilon Damiena Chazelle’a ma trwać 188 minut.

Wcześniej w tym roku Cameron mówił także o tym, że kolejne sequele planuje jako większą historię i porównał je do Władcy Pierścieni. Reżyser zdradził też, że nie jest pewny, czy wyreżyseruje 4. i 5. część cyklu – być może powierzy tę funkcję komuś zaufanemu, a sam będzie jedynie doglądać projektu.

Avatar: Istota wody trafi do kin 16 grudnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA