search
REKLAMA
News

Nowa książka o chronologii MCU koryguje rażący błąd z filmu “Spider-Man: Homecoming”

Błąd został wyłapany przez fanów po premierze filmu.

Łukasz Budnik

27 października 2023

REKLAMA

Już po premierze filmu Spider-Man: Homecoming fani zauważyli, jak dużego błędu dopuścili się twórcy. Film na początku informuje za pomocą planszy, że od wydarzeń z Avengers i Bitwy o Nowy Jork minęło 8 lat, podczas gdy w rzeczywistości było to niecałe pół dekady. Twórcy dawali do zrozumienia, że są świadomi tego błędu, jednak  teraz został on oficjalnie skorygowany w nowej książce The Marvel Cinematic Universe: An Official Timeline.

Z książki dowiadujemy się, że początkowe sceny filmu rozgrywające się tuż po bitwie o Nowy Jork dzieją się wiosną 2012, zaś akcja właściwa  tak naprawdę jesienią 2016, niedługo po wydarzeniach z Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów, w której w ramach MCU zadebiutował Spider-Man. Wygląda na to, że widzowie muszą po prostu ignorować planszę pokazaną w filmie.

Książka weryfikuje także kwestię wypowiadaną przez Adriana Toomesa (Michael Keaton), który także wspomina o ośmiu latach. Błąd koryguje Panna Minutka znana z serialu Loki, która przekazuje, że jest on wynikiem niekompetencji pracownika organizacji TVA (która też zadebiutowała w serialu z Tomem Hiddlestonem.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA