search
REKLAMA
News

Nolan komentuje sukces koncertowego filmu TAYLOR SWIFT. “Lekcja dla studiów filmowych”

Film koncertowy Swift zarobił już ponad 120 mln dolarów.

Łukasz Budnik

20 października 2023

REKLAMA

Taylor Swift narobiła szumu dzięki swojemu koncertowemu filmowi The Eras Tour, który powstał bez udziału dużych studiów filmowych; wokalistka podpisała umowę na dystrybucję bezpośrednio z sieciami kin. Produkcja już teraz jest najlepiej zarabiającym filmem koncertowym wszech czasów, zarobiwszy od premiery w zeszłym tygodniu ponad 120 mln dolarów (kosztowała maksymalnie 20 mln).

Sukces filmu i sposób dystrybucji skomentował Christopher Nolan. To, co zrobiła Swift, nazwał cenną lekcją dla studiów filmowych.

Taylor Swift pokaże teraz studiom. Jej film koncertowy jest dystrybuowany przez sieć AMC i zarobi ogromne pieniądze. To jest sposób na to, jak powinno oglądać się takie rzeczy, na dzielenie się historiami i cennymi doświadczeniami. Jeśli studia tego nie chcą, skusi się ktoś inny. Taka jest prawda.

Nolan nigdy nie krył tego, jak ceni sobie doświadczenie kinowe – po części z tego powodu reżyser zakończył współpracę ze studiem Warner Bros., gdy jego Tenet pojawił się jednocześnie w kinach i na HBO Max.

Film Swift został wyprodukowany przez jej zespół, a brak udziału dystrybutorów sprawił, że do wokalistki trafia 57% zarobków produkcji. Zainteresowanie produkcją już na etapie zapowiedzi było tak duże, że Jason Blum zmienił datę premiery produkowanego przez siebie nowego Egzorcysty.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA