search
REKLAMA
News

Nie żyje TOMASZ KNAPIK. Słynny lektor miał 77 lat

O śmierci Tomasza Knapika poinformował jego syn.

Łukasz Budnik

6 września 2021

REKLAMA

W wieku 77 lat zmarł legendarny lektor – Tomasz Knapik. Jego syn Maciej poinformował na Facebooku, że jego tata walczył od dwóch miesięcy z ciężkim kryzysem chorobowym. Maciej Knapik napisał także, że jego ojciec zmarł we śnie i przekazuje tę informację w imieniu rodziny i najbliższych przyjaciół. 

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 r. w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikiem. Studia ukończył na Politechnice Warszawskiej, gdzie pracował później jako wykładowca na Wydziale Transportu. W mediach zaczął pracować w nastoletnim wieku, a największy rozgłos przyniosła mu praca lektora. Jego głos słyszeliśmy w filmach i serialach emitowanych w telewizji Polsat, a później także Tele 5, TVN24, TVN Turbo, TV4. Tomasz Knapik użyczał głosu także na potrzeby reklam, komunikatów w autobusach i tramwajach, jak również czytał w radiach powieści. W 2017 roku był gościem Festiwalu Filmów Kultowych w Gdańsku, gdzie przeczytał na żywo The Room; pojawił się także na jednej z edycji Octopus Film Festival, gdzie wraz z Krystyną Czubówną czytał Pulp Fiction.

Za kilka dni obchodziłby 78. urodziny.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA