search
REKLAMA
News

Nie żyje TERRY JONES, jeden z członków grupy Monty Python

Łukasz Budnik

22 stycznia 2020

REKLAMA

Smutna informacja dla fanów Monty Pythona – w wieku 77 lat zmarł jeden z członków grupy, Terry Jones. Wieść przekazał jego agent.

Rodzina Jonesa w swoim oświadczeniu napisała, że z głębokim smutkiem zawiadamiają o śmierci ukochanego męża i ojca. Jones zmarł po długiej walce z rzadką formą demencji, która ograniczała jego zdolność mówienia. Chorobę zdiagnozowano u niego w 2015 roku, zaś pierwsze objawy zaczęły być widoczne przy okazji wspólnego występu Pythonów z 2014 roku, gdy Jones miał problemy z zapamiętaniem swoich kwestii.

Jako członek Monty Pythona, Jones zajmował się reżyserią pełnometrażowych filmów grupy. Monty Python i Święty Graal został przez niego wyreżyserowany we współpracy z Terrym Gilliamem, natomiast przy pozostałych dwóch, Żywocie Briana oraz Sensie życia według Monty Pythona, stał za kamerą już samodzielnie. Był też współscenarzystą filmów i programów grupy.

Jones był też uznanym historykiem specjalizującym się w epoce średniowiecza – tworzył na jej temat książki i programy dokumentalne. Pisał też książki skierowane do młodszych czytelników.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA