search
REKLAMA
News

Nie żyje MARIE FREDRIKSSON, wokalistka zespołu Roxette. Wielokrotnie słyszeliśmy ją w filmach i serialach

Łukasz Budnik

10 grudnia 2019

REKLAMA

Jak poinformowano w mediach, w wieku 61 lat zmarła wczoraj Marie Fredriksson, wokalistka popularnego zespołu Roxette. Artystka od 2002 roku zmagała się z guzem mózgu.

 Firma menedżerska piosenkarki poinformowała w komunikacie:

Z wielkim smutkiem musimy poinformować, że zmarła nasza największa i najbardziej ukochana artystka. Marie Fredriksson odeszła o poranku 9 grudnia.

Roxette zostało założone w 1986 roku jako duet muzyczny, który Fredriksson założyła ze swoim przyjacielem Perem Gessle. Od momentu powstania zespół sprzedał ponad 60 milionów płyt i 25 milionów singli, a ich słynne piosenki – “The Look”, „Listen to Your Heart”, „Joyride” i „It Must Have Been Love” trafiały na pierwsze miejsca list przebojów. Ten ostatni znalazł się na ścieżce dźwiękowej do kultowej komedii romantycznej Pretty Woman, a nie tak dawno również w Niedobranych z Sethem Rogenem i Charlize Theron. Poza tym utwory śpiewane przez Fredriksson słyszeliśmy też w takich produkcjach jak PoseObsesja EveGLOW, Uciekająca panna młodaBeverly Hills, 90210, Mr. Robot, trzecia część Niekończącej się opowieści, a nawet Super Mario Bros.

Żegnamy! 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA