search
REKLAMA
News

Nie żyje Jan Kobuszewski, wybitny aktor teatralny i filmowy

Łukasz Budnik

28 września 2019

REKLAMA

Dziś nad ranem zmarł Jan Kobuszewski, uznany aktor teatralny i filmowy. Miał 85 lat. Przykrą wiadomość potwierdziła rodzina artysty.

Jan Kobuszewski urodził się 19 kwietnia 1934 roku. W trakcie swojej trwającej od lat pięćdziesiątych kariery związany był z kilkoma warszawskimi teatrami, między innymi Teatrem Młodej Warszawy, Teatrem Polskim, Klasycznym Narodowym, a w latach 1976-2013 – Teatrem Kwadrat. Poza tym występował również w kabaretach, wśród których był “Dudek” i “Kabaret Olgi Lipińskiej”.

Jana Kobuszewskiego mogliśmy też oglądać na dużych i małych ekranach. Pojawił się w kilku filmach Stanisława Barei i serialach, wśród których byli ZmiennicyCzterdziestolatek oraz Alternatywy 4.

Był odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i kilkoma innymi.

Od 1956 roku był w związku małżeńskim z Hanną Zembrzuską.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA