search
REKLAMA
News

Nie żyje BOB SAGET. Grał w “Pełnej chacie”, był narratorem w “Jak poznałem waszą matkę”

Bob Saget miał 65 lat.

Łukasz Budnik

10 stycznia 2022

REKLAMA

Media poinformowały, że w wieku 65 lat zmarł Bob Saget, aktor, komik i stand-uper, znany między innymi z serialu Pełna chata. Znaleziono go w pokoju hotelowym, gdzie później stwierdzono jego zgon. Na ten moment przyczyny śmierci nie są znane, ale wykluczono udział narkotyków.

Saget urodził się 17 maja 1956 roku. Chciał zostać lekarzem, ale jedna z jego nauczycielek zauważyła jego potencjał aktorski i zachęciła, by poszedł w tym kierunku. W czasie studiów stworzył film Through Adam’s Eyesktóry zdobył uznanie przedstawicieli uczelni. W 1987 roku został obsadzony jako Danny Tanner w Pełnej chacie, a dwa lata później zaczął pracę jako gospodarz programu America’s Funniest Home Videos, co ugruntowało jego pozycję “amerykańskiego taty”. W 1998 roku wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy – Brudna robota. Na ekranie pojawiał się w takich produkcjach, jak Jak wychować tatę, Życie na przedmieściach oraz Dziadek z przypadku. Miał też kilka ról głosowych – to on był narratorem (a więc starszą wersją Teda Mosby’ego) w serialu Jak poznałem waszą matkę. Do roli Danny’ego Tannera powrócił w 2016 roku za sprawą serialu Pełniejsza chata.

Był autorem książki Dirt Daddy, gdzie pisał o swojej karierze.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA