search
REKLAMA
News

Nie żyje ANDRZEJ STRZELECKI. Aktor miał 68 lat

Łukasz Budnik

17 lipca 2020

REKLAMA

Akademia Teatralna w Warszawie potwierdziła, że nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor przez lata był rektorem placówki. Miał 68 lat. Strzelecki w czerwcu wyznał, że choruje na raka płuc i oskrzeli. Od tamtej pory polscy aktorzy angażowali się w zbiórkę środków na specjalistyczne leczenie. Niestety, aktor nie zdążył się mu poddać.

Andrzej Strzelecki urodził się 4 lutego 1952 roku. Ukończył studia na wydziałach aktorskich i reżyserskich Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W swojej karierze pracował nie tylko jako aktor i reżyser, lecz także jako prezenter telewizyjny, satyryk, nauczyciel akademicki i profesor sztuk teatralnych. Prowadził takie programy jak np. “Felieton ilustrowany” i “Parada blagierów”. Wśród filmowych dokonań aktora były m.in. Przepraszam, czy tu biją? oraz W pustyni i w puszczy Gavina Hooda. Szerokiej publice znany był także z roli doktora Koziełły w Klanie.

Był też graczem w golfa i niejednokrotnie członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa. Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Żegnamy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA