search
REKLAMA
News

VIOLA DAVIS żałuje występu w SŁUŻĄCYCH. “Czuję, że zdradziłam swoich ludzi”

Łukasz Budnik

17 lipca 2020

REKLAMA

W związku z trwającą od tygodni dyskusją na temat rasizmu i czarnoskórych, popularność na Netfliksie zdobył nominowany do Oscara film Służące z 2011 roku. Historia opowiada o dziennikarce, która postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi służącymi zamożnych rodzin z okolicy. Kobiety zaprzyjaźniają się z dziennikarką i wkrótce postanawiają walczyć o swoją godność. W niedawnej rozmowie z “Vanity Fair” Viola Davis – która wcielała się w jedną ze służących – stwierdziła, że żałuje występu w filmie.

Oto, co aktorka miała do powiedzenia:

Nie ma osoby, która nie bawiłaby się dobrze na “Służących”. Część mnie czuje jednak, że zdradziłam siebie i swoich ludzi, bo wystąpiłam w filmie, który nie był gotowy powiedzieć całej prawdy. Został przefiltrowany i stworzony w zbiorniku systemowego rasizmu.

Davis dodaje, że niewiele filmów zagłębia się w człowieczeństwo czarnoskórych, a biała publika może otrzymać jedynie naukową lekcję na temat całej grupy, nie mają jednak sposobności dowiedzieć się, kim naprawdę byli ci ludzie. Jednocześnie aktorka zaznacza, że miło wspomina pracę z obsadą i reżyserką i nie może wyrazić, jak uwielbia ją i inne kobiety z obsady. Służące okazały się istotnym filmem w karierze Davis i pomogły jej w zdobyciu dalszych ról.

Co sądzicie o słowach Davis?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA