search
REKLAMA
News

NICK CAVE nazwał “Blondynkę” swoim ulubionym filmem wszech czasów

Nick Cave jest współautorem muzyki do “Blondynki”.

Łukasz Budnik

14 października 2022

nick cave
REKLAMA

Blondynka Andrew Dominika od 28 września dostępna jest na Netfliksie i wzbudza niemałe kontrowersje – widzowie krytykują to, w jaki sposób zostało przedstawione życie Marilyn Monroe i zarzucają, że Dominik eksploatuje jej postać. Pojawiły się też oskarżenia, że film jest propagandą antyaborcyjną. Tymczasem Nick Cave – słynny muzyk, który wraz z Warrenem Ellisem stworzył soundtrack do Blondynki, przyznał, że to jego ulubiony film.

Cave odpisał na pytanie fana za pośrednictwem strony The Red Hand Files. Muzyk nie rozwinął swojej wypowiedzi, ale o Blondynce wypowiadał się już wcześniej na łamach “Rolling Stone“.

Praca z Andrew Dominikiem to zawsze wyzwanie, ale też niezwykłe doświadczenie. Nie inaczej było przy tworzeniu muzyki do tej przerażającej i złożonej wizji historii Marilyn Monroe. Jak zawsze, praca z nim była przywilejem. To najmroczniejszy film, bardzo natchniony.

Cave i Dominik pracowali wcześniej przy okazji filmu fabularnego Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda oraz dokumentów One More Time with Feeling i This Much I Know to Be True.

Naszą recenzję Blondynki przeczytacie tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA