search
REKLAMA
News

Halle Bailey jako MAŁA SYRENKA na nowym plakacie widowiska Disneya

“Mała Syrenka” zadebiutuje w 2023 roku.

Łukasz Budnik

13 października 2022

mała syrenka plakat 1
REKLAMA

W przyszłym roku doczekamy się premiery remake’u Małej syrenki Disneya, gdzie rolę tytułową zagrała Halle Bailey. Film reżyseruje Rob Marshall, który ma na koncie m.in. Mary Poppins powraca z Emily Blunt. Do sieci trafił nowy plakat filmu.

Bailey znana jest dziś jako część duetu muzycznego tworzonego wraz z jej siostrą Chloe – dziewczyny zyskały popularność dzięki coverom publikowanym na YouTubie. Mała syrenka będzie jej pierwszą większą rolą. Do tej pory pojawiała się jedynie na drugim planie w serialu Grown-ish. Oto, co na jej temat powiedział reżyser filmu:

Po długich poszukiwaniach stało się jasne, że Halle to rzadka kombinacja ducha, serca, młodości i niewinności – i niesamowitego głosu – cech niezbędnych, by zagrać tę ikoniczną rolę.

THE LITTLE MERMAID

Bailey tak tłumaczyła, dlaczego zdecydowała się przyjąć rolę Ariel:

Chcę, żeby mała dziewczynka wewnątrz mnie i wszystkie dziewczynki takie jak ja wiedziały, że są wyjątkowe, i powinny być księżniczkami. Nie ma powodu, dla których nie miałyby nimi być. Takie zapewnienie było czymś, czego ja sama potrzebowałam. To zmieniłoby moje poczucie pewności i wiary w siebie.

Bailey dodała, że fakt, że gra Ariel i reprezentuje czarnoskórych, jest ważny dla jej dziadków.

Poza Bailey, w filmie zobaczymy lub usłyszymy takie gwiazdy, jak Jonah Hauer-King (książę Eryk), Javier Bardem (Tryton), Melissa McCarthy (Urszula), Jacob Tremblay (Florek), Awkwafina (Blagier) oraz Daveed Diggs (Sebastian)

Data premiery filmu wyznaczona została na 26 maja 2023 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA