search
REKLAMA
News

NETFLIX zamierza w tym roku przeznaczyć 17 miliardów dolarów na oryginalne filmy i seriale

Łukasz Budnik

22 kwietnia 2021

REKLAMA

Kina pozostają zamknięte, ale nie oznacza to, że brakuje nowości filmowych – te gwarantuje choćby platforma Netflix, której przedstawiciele jeszcze na początku roku ogłosili, że w 2021 planują pokazać aż 69 oryginalnych filmów. Przy okazji raportu na temat pierwszego kwartału 2021, włodarze serwisu zdradzili, ile pieniędzy planują wydać w tym roku na swoje produkcje filmowe i serialowe.

Choć liczba nowych subskrybentów w ostatnich miesiącach była mniejsza niż zakładano, Netflix nie zwalnia tempa, a na swoje oryginalne produkcje zamierza w tym roku łącznie przeznaczyć 17 miliardów dolarów. Oto, co mieli do powiedzenia przedstawiciele serwisu.

Dzięki serialom takim jak “Bridgertonowie”, “Lupin” i “Cobra Kai” zarejestrowaliśmy wzrost podobny do tych z poprzednich lat. Opóźnienia z 2020 roku spowodowane Covidem-19 doprowadziły do tego, że druga połowa 2021 roku będzie mocniej wypełniona powracającymi franczyzami. Choć dystrybucja szczepionek na świecie jest jeszcze zróżnicowana, na większości rynków znów możemy tworzyć bezpiecznie, z wyjątkiem Brazylii i Indii. Zakładając, że tak będzie nadal, na nasze treści wydamy w tym roku ponad 17 miliardów dolarów i będziemy kontynuować dostarczanie zróżnicowanych tytułów, z większą liczbą produkcji oryginalnych niż w zeszłym roku.

Włodarze Netfliksa dodali, że planują inwestować w treści które mogą zaistnieć w różnych krajach na świecie i tam zdobyć popularność. Celem przedstawicieli serwisu jest sprawienie, by produkcje realizowane w języku danego kraju zdobyły popularność na swoim terytorium, choć zostało podkreślone, że takie tytuły mają też coraz większą oglądalność na świecie. Jako przykłady wymieniono choćby Kto zabił Sarę?Space Sweepers i polskie Miłość do kwadratu.

Jeszcze w 2018 roku Netflix wydał na swoje treści 12 miliardów dolarów, a w 2019 roku – 15 miliardów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA