search
REKLAMA
News

NETFLIX rezygnuje z realizacji tureckiego serialu z powodu cenzury homoseksualnego wątku

Łukasz Budnik

21 lipca 2020

REKLAMA

Netflix pracuje aktualnie nad kilkoma oryginalnymi tureckimi produkcjami. Jedną z nich miał być produkowany przez firmę Ay Yapim serial If Only z Özge Özpirinçci w roli głównej. Widzowie mieli zobaczyć historię kobiety rozczarowanej swoim związkiem. Ostatecznie realizacja projektu nie dojdzie do skutku – nie przeszedł on bowiem weryfikacji.

Powodem, dla którego lokalne władze nie wydały pozwolenia na kręcenie serialu jest fakt, że jeden z piątki głównych bohaterów miał być homoseksualistą. Netflix nie zgodził się na modyfikację scenariusza i usunięcie postaci z serialu – zamiast tego całkowicie porzucił jego tworzenie, ponosząc dotychczasowe koszty związane z przygotowaniem do rozpoczęcia zdjęć. Twórca serialu, Ece Yörenç, powiedział że cała sytuacja jest przerażająca w kontekście przyszłości.

Przedstawiciel Netflixa poinformował z kolei, że serwis pozostaje wierny społeczności tureckiej i są dumni z tego, z jak utalentowanymi ludźmi pracują. Zapewnił, że prace nad innymi tureckimi produkcjami wciąż trwają i na pewno nie skończy się tylko na nich.

Pierwszym tureckim serialem Netflixa był The Protector, który zdobył popularność na świecie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA