search
REKLAMA
News

Netflix pokazał zwiastun filmu JAK POKOCHAŁAM GANGSTERA. Premiera w styczniu

“Jak pokochałam gangstera” trafi na Netfliksa 5 stycznia.

Łukasz Budnik

20 grudnia 2021

jak pokochałam gangstera
REKLAMA

W styczniu na Netfliksie zadebiutuje kolejny polski oryginalny film – Jak pokochałam gangstera. Będzie to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia Nikodema „Nikosia” Skotarczaka, polskiego gangstera, który w ostatnich dekadach ubiegłego wieku działał na terenie Trójmiasta. Dziś do sieci trafił zwiastun produkcji. 

Skotarczak urodził się w 1954 roku, a swoją karierę przestępczą rozpoczął w nocnych klubach, gdzie pełnił funkcję ochroniarza. W latach 70, stał na czele grupy przestępczej, która zajmowała się przemytem kradzionych samochodów. Na początku lat 80. był sponsorem Lechii Gdańsk, później przeniósł się do Niemiec Zachodnich. W kolejnych latach kilka razy wymykał się policji, ostatecznie trafił do zakładu karnego, który opuścił w 1994 dzięki łapówce. Potem inwestował w legalne interesy. Zginął w 1998 roku.

W roli głównej  wystąpił Tomasz Włosok. W pozostałych rolach m.in. Agnieszka Grochowska, Julia Wieniawa i Dawid Ogrodnik. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Maciej Kawulski, który nakręcił też Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Premiera 5 stycznia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA