search
REKLAMA
News

Netflix pokazał nowe zdjęcia z piątego sezonu THE CROWN. Premiera w listopadzie

Nowe odcinki “The Crown” zadebiutują 9 listopada.

Łukasz Budnik

14 października 2022

the crown 2
REKLAMA

Zbliża się premiera piątego, przedostatniego sezonu popularnego serialu The Crown. Przy jego okazji po raz kolejny została wymieniona obsada. Rolę Elżbiety II zagra Imelda Staunton (wcześniej Claire Foy i Olivia Colman), zaś w księżną Dianę oraz księcia Karola wcielą się kolejno Elizabeth Debicki i Dominic West.

Wiemy, że akcja dwóch ostatnich sezonów ma przypaść na lata 90. i początek nowego tysiąclecia (do 2003 roku). W piątym sezonie twórcy podejmą takie tematy, jak rozwody księżnej Diany i księcia Karola oraz księcia Andrzeja i Sarah Ferguson. Oprócz Staunton, Debicki i Westa na ekranie zobaczymy Jonathana Pryce’a (książę Filip) oraz Lesley Manville (Małgorzata Windsor).

O podjęciu się roli Diany opowiedziała Debicki:

Granie tych ludzi jest teraz niesamowite, bo w całej historii “The Crown” nie mieliśmy jeszcze okresu, w którym rodzina królewska byłaby tak dobrze zwizualizowana [w mediach]. W latach 90. wszystko musiało być filmowane i był to początek całodobowych wiadomości, więc mamy dostęp do mnóstwa materiałów. Diana była wówczas najczęściej fotografowaną osobą na świecie. Otwierałam portal i wylewała się fala informacji. Jako aktorka, chętnie z tego korzystałam.

the crown 7

the crown 6

the crown 5

the crown 4

the crown 3

the crown 2

the crown 1

Piąty sezon będzie pierwszym, który zadebiutuje już po śmierci Elżbiety II. Po tym, jak zmarła, twórcy z szacunku przerwali prace nad nowymi odcinkami, zostały one już jednak wznowione. W następstwie śmierci królowej oglądalność The Crown w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosło – zanotowano zainteresowanie większe o 800%.

Nowe odcinki zadebiutują 9 listopada.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA