search
REKLAMA
News

Narkotykowe ekscesy JOHNNY’EGO DEPPA kosztowały DISNEYA miliony dolarów

Łukasz Budnik

10 grudnia 2020

Filmorg - grafika zastępcza - logo portalu.
REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy, że do sieci trafił rozbudowany artykuł z The Hollywood Reporter, którego autor przytacza kilka stawiających w złym świetle faktów na temat Johnny’ego Deppa, w tym wiadomości aktora, w których pisał obraźliwie o byłej żonie, Amber Heard, i wyrażał chęć zwolnienia jej z Aquamana. Tekst THR powstał kilka tygodni po tym, jak Depp stracił rolę w Fantastycznych zwierzętach 3 w następstwie przegranego procesu o zniesławienie, którego miała dopuścić się gazeta The Sun, nazywając go na swoich łamach m.in. “żonobijcą”, w kontekście relacji z jego byłą żoną, Amber Heard.

Wiadomości wysyłane przez Deppa (w tym takie, gdzie pisał o tym, że Heard należy utopić i spalić) to nie jedyna niewygodna kwestia, o której wspomina autor artykułu. W tekście przeczytamy również o narkotykowych ekscesach aktora, w tym o incydencie z czasów realizacji piątej części Piratów z Karaibów. Depp połknął wówczas osiem tabletek ecstasy jednocześnie i rozpoczął “kampanię terroru” wobec Heard, co zaowocowało ostatecznie tym, że stracił kawałek palca i musiał wylecieć do Los Angeles na operację. Prace na planie Piratów zostały wówczas wstrzymane na dwa tygodnie, co spowodowało, że Disney tracił 350 tysięcy dolarów dziennie. Producent Jerry Bruckheimer utrzymywał wówczas, że Depp stracił fragment kciuka po zatrzaśnięciu przez drzwi samochodu, ale już wcześniej dowiadywaliśmy się, że według aktora był to wynik awantury z Heard. Obecnie Disney nie chce znów nawiązywać współpracy z Deppem.

W artykule THR przeczytamy też o tym, ile ostatecznie ma otrzymać Depp od studia Warner Bros. za Fantastyczne zwierzęta 3. Aktor oczywiście nie bierze już udziału w realizacji filmu, ale na mocy jego kontraktu pay-or-play (który mówi o tym, że ma mieć wypłacone pieniądze nawet w sytuacji, gdy realizacja filmu nie dojdzie do skutku lub rola zostanie obsadzona przez kogoś innego) jest to aż 16 milionów dolarów. 

Tutaj przeczytacie pełen artykuł.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA