search
REKLAMA
News

Na planie AVATARA 2 Kate Winslet i Sigourney Weaver wstrzymywały oddech na ponad 5 minut

Podczas realizacji “Avatara 2” Winslet udało się wstrzymać oddech na 7 minut i 12 sekund.

Łukasz Budnik

20 grudnia 2021

REKLAMA

Wciąż czekamy na kontynuację Avatara. Wśród osób, które dołączyły do obsady, jest Kate Winslet wcielająca się w postać Ronal. W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, że aktorka uczestniczyła w podwodnych sesjach motion capture – przy okazji nauczyła się się wstrzymywać oddech na ponad siedem minut.

Do tematu wrócił ostatnio James Cameron, który w rozmowie z Entertainment Weekly zapowiedział, że w Avatarze 2 skupił się na podkreśleniu, że należy dbać o oceany (podobnie pierwsza część przestrzegała przed wycinaniem lasów). Reżyser uznał, że “skoro może połączyć swoje dwie wielkie miłości – eksplorację oceanów i tworzenie filmów – dlaczego miałby tego nie robić?”.

Cameron nie miał zamiaru używać technik, które mają jedynie tworzyć wrażenie, że aktorzy poruszają się pod wodą – naprawdę chciał umieścić aktorów w zbiornikach, aby zachować realizm. Przy tej okazji nie tylko Winslet nauczyła się wstrzymywać oddech na długo – zrobiła to też Sigourney Weaver, która umiała wytrzymać pod wodą ponad 6 minut. Producent Jon Landau wspomina, że jednego dnia zobaczył Winslet maszerującą po dnie zbiornika, która pomachała mu, odwróciła się i spokojnie przeszła na drugą stronę.

Cameron w wywiadzie wspomniał jeszcze, że martwi się, czy w obecnym środowisku Avatarowi 2 uda się zarobić satysfakcjonującą kwotę. 

W zeszłym roku Winslet opowiedziała o realizacji jednej z podwodnych scen:

Szłam po dnie zbiornika. To duża sekwencja, przy której mam ogromne, ciężkie skrzydła. Było to dość przerażające. Jest jednak tak, że kiedy umiesz wstrzymać oddech na siedem minut, niweluje to twój strach. Byłam w stanie polegać na swojej umiejętności wstrzymywania oddechu na tak długo. W jakiś sposób strach całkowicie minął.

Winslet współpracuje z Cameronem po raz pierwszy od czasu Titanica. Poza nią i Weaver, w obsadzie są Sam Worthington, Zoe Saldana,  Stephen Lang, David Thewlis, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, Edie Falco i Cliff Curtis. Premiera Avatara 2 zaplanowana jest na 16 grudnia 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA