search
REKLAMA
News

MIDSOMMAR. W biały dzień. Polski zwiastun nowego filmu twórcy Dziedzictwa. HEREDITARY

Łukasz Budnik

15 maja 2019

midsommar plebiscyt
REKLAMA

5 lipca tego roku do kin trafi film Midsommar. W biały dzień, dystrybuowany u nas przez Gutek Film. Poniżej polski zwiastun tej produkcji.

Midsommar. Biały dzień to drugi pełnometrażowy film Ariego Astera, który jest także autorem scenariusza. Twórca w zeszłym roku zachwycił krytyków i publiczność horrorem Dziedzictwo. Hereditary, przez wielu uznawanego za najlepszy film grozy od lat. Produkcja studia A24 była sukcesem finansowym, zarabiając 79 milionów dolarów przy dziewięciu milionach budżetu.

Midsommar opowie o parze, która po niespodziewanej rodzinnej tragedii postanawia wybrać się na festiwal obchodzony raz na 90 lat w związku z letnim przesileniem. Początkowo ich wyprawa wygląda na przyjemną wycieczkę do miejsca, gdzie nigdy nie zachodzi słońce. Bohaterowie nie mają jednak pojęcia, że w ramach festiwalu odbywają się brutalne, pogańskie rytuały w których będą zmuszeni wziąć udział.

To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu.

W obsadzie znaleźli się Florence Pugh, Jack Reynor i Will Poulter. Co ciekawe, za zdjęcia – podobnie jak przy Hereditary – odpowiada Polak, Paweł Pogorzelski.

Czekacie na tę produkcję?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA