search
REKLAMA
News

MICHELLE YEOH komentuje swoją historyczną nominację do Oscara za “Wszystko wszędzie naraz”

“Wszystko wszędzie naraz” zdobyło łącznie 11 nominacji.

Łukasz Budnik

24 stycznia 2023

michelle yeoh
REKLAMA

Wszystko wszędzie naraz duetu Daniels otrzymało dziś jedenaście nominacji do Oscara i ma najwięcej szans na statuetki. Jedną z nich w kategorii Najlepsza aktorka – Michelle Yeoh jest pierwszą Azjatką nominowaną do Oscara w tej kategorii. Aktorka zareagowała na swoje wyróżnienie w rozmowie z “The Hollywood Reporter”.

Yeoh, która już od lat pracuje w Hollywood, stwierdziła, że jej nominacja to duży krok dla azjatyckiej społeczności:

To zajęło dużo czasu. Nie chodzi tu tylko o mnie. Teraz wciąż rozmawiam z Azjatami, którzy mówią, że robię to dla nich. Całkowicie to rozumiem. Przez tak długi czas nie byli wyróżniani. Jestem w przemyśle filmowym od 40 lat. Uznanie od kolegów po fachu to wisienka na torcie, ale powodem, dla którego tworzy się filmy i pokazuje je światu jest to, że chcesz opowiedzieć historię. Sprawić, że ludzie pojmą pewne rzeczy. To wykracza poza tylko moją osobę. To reprezentuje wszystkich, którzy chcieli być dostrzeżeni w ten sposób i powiedzieć, że też są coś warci i chcą być dostrzeżeni.

11 nominacji dla ich filmu skomentowali to reżyserzy, choć w tym przypadku jest to reakcja wizualna:

Zwycięzców Oscarów poznamy 12 marca. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA