search
REKLAMA
News

Adult Swim zrywa współpracę z JUSTINEM ROILANDEM, współtwórcą i głosem Ricka i Morty’ego

Adult Swim zerwało stosunki z Roilandem w obliczu ciążących na nim oskarżeń.

Łukasz Budnik

25 stycznia 2023

roiland
REKLAMA

Dwa tygodnie temu “Deadline” poinformowało, że Justin Roiland – współtwórca serialu Rick i Morty i jednocześnie osoba użyczająca do tej pory głosu obu tytułowym bohaterom – został oskarżony o przemoc domową, która doprowadziła do obrażeń ciała, jak również bezprawne uwięzienie za sprawą oszustwa, groźby lub przemocy. 

Przypomnijmy, że do opisywanych wydarzeń miało dojść w styczniu 2020 roku, a powódka – której dane nie zostały opublikowane – złożyła skargę cztery miesiące później. Gdyby Roiland został uznany za winnego, mógłby trafić na 7 lat do więzienia. Wcześniej Roiland został objęty zakazem zbliżania się do kobiety, która złożyła skargę; twórca w październiku 2020 roku nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, a dwa miesiące wcześniej zapłacił 50 tysięcy dolarów kaucji. Na ten moment nie ma wyznaczonej daty rozprawy.

Tymczasem na twitterowym profilu Ricka i Morty’ego pojawiła się informacja, że emitująca serial stacja Adult Swim zakończyła współpracę  z Roilandem. Nie wpłynie to na realizację siódmego sezonu (w 2018 roku Adult Swim zamówiło łącznie 70 kolejnych odcinków serialu, z których nie powstała jeszcze nawet połowa), jednak według źródeł “The Hollywood Reporter“, role Ricka i Morty’ego będą grane już przez innego aktora lub aktorów. Roiland wciąż będzie określany jako współtwórca serialu, ale jedynym showrunnerem pozostanie teraz Dan Harmon.

 

Prawnik Roilanda w oświadczeniu złożonym dwa tygodnie temu przekazał, że jego klient z pewnością jest niewinny, a sprawa zostanie umorzona, gdy dowody zostaną dokładnie rozpatrzone. Priorytetem jest przywrócenie Roilandowi dobrego imienia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA