search
REKLAMA
News

Michael Mann potwierdza: GORĄCZKA 2 to jego następny film. Reżyser komentuje współpracę z Driverem

“Gorączka 2” została już wydana jako powieść.

Łukasz Budnik

10 października 2023

REKLAMA

W zeszłym roku ukazała się powieść Heat 2, stanowiąca jednocześnie sequel i prequel Gorączki Michaela Manna i napisana przez niego samego oraz Meg Gardiner. Akcja współczesna opowiadała o zdarzeniach po finale filmu, zaś retrospekcje przedstawiały losy młodszego Neila McCauleya. Od miesięcy krążyły doniesienia, że powstanie także filmowa kontynuacja Gorączki. Potwierdził je teraz Michael Mann.

Reżyser gościł w Londynie na wydarzeniu organizowanym przez “Deadline“. Zapytany o to, czy sequel Gorączki będzie jego kolejnym filmem, stwierdził:

Tak. Meg Gardiner i ja napisaliśmy powieść, która ukazała się, gdy kręciłem “Ferrari”. Cieszyła się powodzeniem. W następnej kolejności planuję zekranizować tę historię.

Mann odniósł się też do pogłosek, że kandydatem do zagrania młodego McCauleya (w oryginale w tej roli pojawił się Robert De Niro) jest Adam Driver, z którym Mann zrealizował Ferrari. Reżyser dał do zrozumienia, że nie padły jeszcze żadne konkrety, ale z Driverem pracowało mu się doskonale i mają taką samą etykę, a poza tym lubią się prywatnie.

Jak napomknął Mann, powieść w zeszłym roku okazała się sukcesem wydawniczym. Plotki na temat Gorączki 2 pojawiają się od czasu jej publikacji. Mówiono m.in. o tym, że Pacino miałby wrócić do roli Vincenta Hanny w akcji współczesnej, a do obsady dołączyłaby Ana de Armas jako ukochana McCauleya w retrospekcjach. Sam Pacino wskazywał Timotheego Chalameta jako kandydata do zagrania jego młodszej wersji.

W powieści Heat 2 Chris Shiherlis (Val Kilmer w oryginalnym filmie) próbuje się wydostać z LA, a ściga go Hanna. Z kolei w retrospekcjach McCauley, Shiherlis i ich zespół dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu, granicy z Meksykiem i w Chicago. Z kolei Hanna poluje na gang okradający prywatne domy.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA