search
REKLAMA
News

MICHAEL CAINE nazywa TENET najlepszym filmem akcji w historii

Łukasz Budnik

28 sierpnia 2020

REKLAMA

Michael Caine to jeden ze stałych współpracowników Christophera Nolana. Ich wspólne projekty to trylogia o Batmanie, IncepcjaInterstellar, Prestiż, gościnnie Dunkierka, gdzie aktor użyczył jedynie głosu, oraz Tenet, który od środy możemy oglądać w kinach. 

To pierwsza głośna premiera od czasu początku pandemii, wzbudza więc niemałe poruszenie w filmowym świecie. Film Nolana widział między innymi Tom Cruise, który po seansie był zachwycony (choć wielu widzów nie jest przekonanych do najnowszej produkcji Brytyjczyka – zerknijcie chociażby na nasze oceny redakcyjne). Komplementów nie szczędzi również sam Caine, który napisał na Twitterze:

Christopher Nolan znowu to zrobił. “Tenet” to najlepszy film akcji w historii.

Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że Caine sam występuje w filmie i powyższe stwierdzenie może być elementem promocji. Z drugiej strony aktor komplementował też choćby 1917 Sama Mendesa, nazywając go jednym z najlepszych filmów wojennych w dziejach, choć nie brał udziału w jego tworzeniu.

Jakie jest wasze zdanie na temat Tenet? Blisko wam do opinii Caine’a, czy jednak jesteście bardziej powściągliwi? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA