search
REKLAMA
News

Miażdżony przez krytyków film 365 DNI: TEN DZIEŃ wielkim hitem Netflixa. Numer 1 w ponad 70 krajach

“365 dni: Ten dzień” nie otrzymało jeszcze żadnej pozytywnej recenzji.

Łukasz Budnik

29 kwietnia 2022

365 dni ten dzień 3
REKLAMA

365 dni, erotyczny film oparty na powieści Blanki Lipińskiej pod tym samym tytułem, w czerwcu 2020 roku udostępniony został na Netfliksie w wielu krajach na świecie, gdzie święcił triumfy, trafiając na pierwsze miejsca list najchętniej oglądanych produkcji. Przedwczoraj zadebiutował sequel, który – podobnie jak oryginał – jest aktualnie miażdżony przez krytyków, lecz cieszy się olbrzymią popularnością.

W serwisie Rotten Tomatoes zebrano do tej pory jedynie 5 recenzji, ale wszystkie są negatywne. Zagraniczni recenzenci piszą o tym, że 365 dni: Ten dzień w niezdrowy sposób pokazuje seks i relacje, którą gloryfikują przemoc i dominację. Zauważają też, że fabuła filmu wystarcza na 15 minut, a pozostały czas to montaże okraszone muzyką. Pojawiają się stwierdzenia, że film to brak szacunku dla widzów oraz osób, które w nim występują, a także, że nawet pierwsza część była lepszą produkcją. Również w Polsce produkcja zbiera wyłącznie negatywne oceny, a w serwisie Filmweb ma aktualnie ocenę 2,2/10 (wśród krytyków 1,2/10).

Nie zmienia to faktu, że Ten dzień jest wielkim hitem. Wczoraj (28 kwietnia) był globalnie najpopularniejszym filmem Netflixa, okupując pierwsze miejsce na liście TOP 10 w aż 74 krajach. Jak podaje Onet, to najlepsze otwarcie nieanglojęzycznego filmu na platformie, a także jedno z najlepszych w ogóle.

W głównych rolach w sequelu ponownie oglądamy Michela Morrone i Annę-Marię Sieklucką. W obsadzie pojawiają się też Magdalena Lamparska i Simone Susinna, który zagrał Nacho. Za reżyserię odpowiedzialni są Barbara Białowąs i Tomasz Mandes.

Trzecia część jest już potwierdzona.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA