search
REKLAMA
News

MARGOT ROBBIE skomentowała wieść, że Lady Gaga ma zagrać Harley Quinn w sequelu JOKERA

Margot Robbie jako pierwsza pokazała Harley Quinn na ekranie.

Łukasz Budnik

7 października 2022

robbie gaga
REKLAMA

Potwierdzona jest już kontynuacja Jokera zatytułowana Joker: Folie à Deux (termin oznaczający paranoję indukowaną, gdy dwie lub większa liczba osób podzielają to samo urojenie), która zadebiutuje w 2024 roku. Rolę tytułową powtórzy Joaquin Phoenix, a Lady Gaga ma wcielić się w Harley Quinn. 

Grane przez nich wersje tych postaci nie mają nic wspólnego z DCEU, gdzie odgrywane są przez Jareda Leto i Margot Robbie. Ostatni raz tamte inkarnacje widzieliśmy kolejno w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera oraz The Suicide Squad Jamesa Gunna. W nowym wywiadzie Robbie odpowiedziała na pytanie, co sądzi o obsadzeniu Gagi w roli Harley. Oto, co odpowiedziała:

Bardzo mnie to cieszy, bo od samego początku mówiłam, że chcę, aby Harley Quinn była jedną z tych postaci, które przechodzą z aktora na aktora, jak np. Makbet czy Batman. Ktoś ma szansę zagrać swoją wersję Batmana, ktoś inny – Makbeta. Nie ma wielu żeńskich postaci tego typu – jest królowa Elżbieta I, na czym sama skorzystałam, co było zaszczytem. Pomyślałam: “Wow! Grała ją Cate Blanchett, a teraz robię to ja”. To wielki zaszczyt, że dałam fundamenty pod to, by Harley mogła być grana przez innych aktorów. Myślę, że [Gaga] zrobi z tym materiałem coś niesamowitego.

joker 2

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Robbie będzie miała okazję jeszcze raz wcielić się w Harley w ramach DCEU.

Pierwszy Joker trafił na ekrany w 2019 roku i stał się prawdziwym hitem, zarabiając ponad miliard dolarów, wygrywając festiwal w Wenecji i przynosząc Phoenixowi pierwszego Oscara.

Kontynuacja trafi do kin 4 października 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA