search
REKLAMA
News

MARGOT ROBBIE dzięki “Barbie” zarobi ogromną sumę. Źródła podają kwotę

Robbie jest gwiazdą i producentką filmu.

Łukasz Budnik

15 sierpnia 2023

REKLAMA

Margot Robbie zapowiadała Barbie jako film na miliard dolarów i okazało się, że miała rację. Film Grety Gerwig w pierwszym tygodniu sierpnia przekroczył miliard dolarów w światowym box office, co zajęło mu 17 dni. Według “Variety”, dla samej Robbie Barbie także jest gwarantem wielkich zarobków.

Trzy osobne źródła informują, że Robbie – która nie tylko zagrała główną rolę, lecz także wyprodukowała film – zainkasuje 50 mln dolarów, na które złożą się jej podstawowa gaża i bonusy wynikające z zarobków filmu.

Przypomnijmy ponadto: sukces filmu sprawił, że Gerwig jest jedyną kobietą, która ma na koncie wyreżyserowany w pojedynkę film z miliardem na koncie. Jak wspominaliśmy, Barbie dotarła do miliarda dolarów po 17 dniach od premiery – do tej pory żadnemu filmowi Warner Bros. nie udało się tego zrobić szybciej. Poprzedniemu rekordziście, ostatniej części Harry’ego Pottera, zajęło to 19 dni. W tym momencie Barbie jest drugim najlepiej zarabiającym filmem w historii Warner Bros., właśnie po Insygniach śmierci, części 2. W erze po pandemii sześciu filmom udało się przekroczyć granicę miliarda dolarów.

Barbie

Barbie została napisana przez Gerwig i Noah Baumbacha. Oprócz Robbie, w filmie zagrali m.in. Ryan Gosling, Issa Rae, Michael Cera, Will Ferrell, Simu Liu czy Dua Lipa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA