search
REKLAMA
News

LENA HEADEY komentuje realizację sceny tortur z serialu GRA O TRON. “Okropny czas”

Headey naprawdę musiała wylewać płyn na twarz koleżanki z planu.

Łukasz Budnik

25 czerwca 2021

REKLAMA

Kilka tygodni temu do sieci trafił wywiad, w którym Hannah Waddingham opowiedziała o swoich doświadczeniach przy pracy nad Grą o tron. Aktorka wcieliła się Unellę, septę Wiary Siedmiu i oddaną zwolenniczkę Wielkiego Wróbla, która była oprawczynią Cersei Lannister (Lena Headey) i krzyczała słynne “Shame!” podczas pokutnego marszu królowej. Po tym, jak Cersei odzyskała władzę, więziła Unellę, torturowała ją i zleciła jej śmierć z rąk Góry.

Okazało się, że realizacja jej ostatnich scen w serialu była dla Waddingham niemałym utrapieniem. W wywiadzie udzielonym portalowi “Collider”, aktorka zdradziła, że Unella pierwotnie miała zostać zgwałcona przez Górę, jednak emitowana wcześniej scena z gwałconą Sansą skłoniła twórców do zmiany konceptu. Unella miała być poddana torturze waterboardingu (ofiara leży na przechylonej ławce, a na jej twarz wylewana jest ciecz; wywołuje to uczucie duszenia się i tonięcia), a Waddingham dowiedziała się o tym dopiero gdy leciała kręcić swoje sceny. Co więcej, aktorka naprawdę miała doświadczyć tej tortury. Przez 10 godzin była przywiązana do stołu, a na jej twarz lano płyn; w efekcie zaczęła bać się wody i straciła głos od powtarzanych krzyków.

W nowym wywiadzie realizację tej sceny skomentowała także Lena Headey. Aktorka wspomniała, że były to naprawdę trudne godziny i że czuła się źle, lejąc sok na twarz koleżanki z planu; próbowała kierować go z daleka od jej ust.

To był dla niej okropny czas. Uwielbiam Hannah, to jedna z moich ulubionych osób. Bardzo, bardzo trudny dzień. Ludzie mają różne limity i pozwalają sobie na inne rzeczy. Niektórzy powiedzieliby, że nie chcą się stawiać w takim położeniu i bym to uszanowała, ale Hannah była wojowniczką. To były długie godziny lania soku ze śliwek na twarz.

 

Headey już wkrótce będzie można oglądać na ekranach w filmie Gunpowder Milkshake, gdzie zagrała u boku m.in. Karen Gillan i Carli Gugino. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA