search
REKLAMA
News

Laurence Fishburne zdradził, co sądzi o filmie MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA

Nowy “Matrix” powstał bez udziału Fishburne’a.

Łukasz Budnik

19 października 2022

fishburne matrix
REKLAMA

Gdy ogłoszono obsadę filmu Matrix Zmartwychwstania, rzuciło się w oczy, że do roli Morfeusza nie powróci Laurence Fishburne, który wcielał się w tę postać w oryginalnej trylogii. W zamian bohatera zagrał Yahya Abdul-Mateen II.

Jeszcze przed premierą Fishburne zdradził, że w ogóle nie dostał propozycji powrotu do kultowej roli. Aktor stwierdził wówczas, że nie został zaproszony, ale życzy twórcom wszystkiego najlepszego i ma nadzieję, że film będzie świetny.

Później Fishburne wrócił do tego tematu, gdy w rozmowie z portalem Collider przyznał, że nie wie, dlaczego nie zaproszono go do udziału w czwartej części i należałoby o to spytać Lanę Wachowski. Teraz, niemal rok po premierze, aktor przedstawił swoją opinię na temat widowiska. Stwierdził:

Nie było to tak złe, jak myślałem, że będzie. Nie było też tak dobre, jak miałem nadzieję, że będzie. Uważam jednak, że Carrie-Anne i Keanu naprawdę się spisali. To moja opinia.

Fishburne został jeszcze spytany, czy czuje, że przegapił szansę na bycie częścią wielkiego odświeżenia serii. Odparł, że “niezbyt”.

morfeusz fishburne

Przypomnijmy, że aktor spotkał się z Keanu Reevesem także na planie serii o Johnie Wicku. Czwarta część zadebiutuje 24 marca 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA