search
REKLAMA
News

Laura Dern i Sam Neill mówią o “niestosownej” różnicy wieku między ich bohaterami w PARKU JURAJSKIM

Laura Dern w “Jurassic World Dominion” powraca do roli Ellie.

Łukasz Budnik

22 maja 2022

ellie allan
REKLAMA

Trwa kampania promocyjna Jurassic World Dominion, kolejnej odsłony słynnej serii. W głównych rolach ponownie pojawią się Chris Pratt i Bryce Dallas Howard, lecz w filmie zobaczymy także głównych bohaterów oryginalnego filmu Stevena Spielberga, granych przez Laurę Dern, Sama Neilla i Jeffa Goldbluma. 

Trójka aktorów wzięła ostatnio udział w rozmowie z The Times, gdzie poruszona została różnica wieku między Dern i Neillem (w kontekście tego, że byli ze sobą blisko w pierwszej części serii). Aktorka miała 23 lata podczas realizacji oryginalnego Parku jurajskiego, a Neill jest od niej 20 lat starszy. Aktor stwierdził.

W tamtym czasie to była zupełnie normalna różnica wieku między protagonistą i protagonistką! Nie widziałem w tym nic dziwnego do czasu, aż otworzyłem magazyn w którym był artykuł “Stare pryki i dziewczęta”. (…) Byłem na liście. Pomyślałem, że to nie może być prawda.

Dern dodała:

Zakochanie się w Samie Neillu nie było wtedy niczym zaskakującym. Dopiero po czasie, gdy jesteśmy bardziej świadomi patriarchatu, pomyślałam “Wow! Nie jesteśmy w tym samym wieku?”. Nasza różnica wieku w “Parku jurajskim” była całkowicie niestosowna.

dern

W scenariuszu filmu Spielberga różnica wieku między bohaterami jest mniejsza niż między aktorami – Ellie w tekście jest przed trzydziestką, a Alan ma około 35 lat.

Za scenariusz do Jurassic World Dominion odpowiadają Emily Carmichael i Colin Trevorrow, który jest także reżyserem. Fabuła rozgrywać się będzie cztery lata po Upadłym królestwie, gdy uwolnione dinozaury zajmują kolejne tereny na świecie. Grany przez Pratta Owen zajmuje się ich ochroną. Jak czytamy w opisie filmu, sytuacja ta ukształtuje przyszłość naszego świata i roli ludzi.

Jurassic World Dominion trafi do kin 10 czerwca 2022. Według zapowiedzi widowisko potrwa 147 minut. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA