search
REKLAMA
News

Nikolaj Coster-Waldau z “Gry o tron” sądzi, że oglądanie RODU SMOKA będzie “dziwnym doświadczeniem”

Nikolaj Coster-Waldau w serialu “Gra o tron” wcielał się w Jaime’a Lannistera.

Łukasz Budnik

22 maja 2022

jaime lannister
REKLAMA

W tym roku zadebiutuje prequel Gry o tron, który został zatytułowany Ród smoka. Akcja serialu będzie toczyć się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Pieśni lodu i ognia i skupi się na historii rodu Targaryenów, którego przedstawicielką była między innymi Daenerys. Fabuła zostanie w dużej mierze oparta na książce “Ogień i krew” autorstwa George’a R.R. Martina, będącej kroniką opisującą władania rodu Targaryen, w tym Aegona I i jego potomków. 

O serial został zapytany ostatnio Nikolaj Coster-Waldau, który w Grze o tron zyskał popularność jako Jaime Lannister. Aktor odpowiedział:

[Oglądanie go] będzie zapewne dziwnym doświadczeniem. Widziałem zwiastun. Wszystko wydaje się bardzo znajome. Miguel [Sapochnik], który jest showrunnerem, wyreżyserował kilka dużych odcinków “Gry o tron”. Mam wrażenie, że oglądanie tego będzie czymś surrealnym.

gra o tron jaime tyrion

Wspomniany przez aktora Sapochnik ma na koncie tak słynne odcinki Gry o tron, jak Hardhome lub Battle of the Bastards. Wyreżyserował też pierwszy odcinek Rodu smoka.

W obsadzie serialu znaleźli się między innymi Paddy Considine (Viserys Targareyn) Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (książę Daemon Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans i Steve Toussaint. Premierę zaplanowano na 21 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA