search
REKLAMA
News

Krytycy zachwyceni filmem TOP GUN: MAVERICK. “Jeden z najlepszych sequeli w historii”

Top Gun: Maverick zadebiutuje 27 maja.

Łukasz Budnik

12 maja 2022

maverick recenzje
REKLAMA

Na nieco ponad 2 tygodnie przed premierą Top Gun: Maverick, do sieci trafiły recenzje filmu. Podobnie jak dziennikarze po pierwszych pokazach, krytycy nie kryją zachwytu nad widowiskiem sygnowanym nazwiskiem Toma Cruise’a.

Na ten moment w serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano 42 recenzje filmu, a 100% z nich to opinie pozytywne. Średnia wynosi na tę chwilę 8,6/10. Krytycy piszą o tym, że Maverick to film lepszy od pierwowzoru i nadający mu dodatkowej głębi oraz widowisko, które pokazuje, czym powinno być doświadczenie kinowe. Pojawiają się stwierdzenia, że produkcja reżyserowana przez Josepha Kosinskiego to kino spektakularne, wbijające w fotel i zachwycające sekwencjami powietrznymi, a przy tym dzieło, w które włożono dużo serca. Nie brakuje emocjonalnych momentów, dramaturgii i odpowiedniej dawki patosu. Recenzenci zgodnie twierdzą, że Maverick to film, który koniecznie należy obejrzeć na wielkim ekranie i przy którym niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie “jak oni to zrobili”? Nie brakuje komplementów kierowanych w stronę aktorów, szczególnie Milesa Tellera oraz Toma Cruise’a, który ma dawać jeden z najlepszych występów w swojej karierze. Jeden z krytyków stwierdził, że to najlepsze kino akcji od czasu Mad Maxa: Na drodze gniewu. Wszystkie recenzje znajdziecie tutajZ pewnością będzie ich jeszcze przybywać, więc wynik procentowy może ulec zmianie.

Maverick dobrze radzi sobie także w serwisie Metacritic – 29 na 34 krytyków oceniło go pozytywnie, a pozostali ocenili swoje odczucia jako mieszane. Średnia to 81/10.

Top Gun Maverick top gun maverick

Opis Mavericka brzmi:

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose’a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

Top Gun: Maverick zadebiutuje 27 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA