search
REKLAMA
News

Krytycy oceniają film JEDEN GNIEWNY CZŁOWIEK Guya Ritchiego z Jasonem Stathamem w roli głównej

Guy Ritchie powraca z kolejnym filmem – w roli głównej Jason Statham.

Łukasz Budnik

7 maja 2021

REKLAMA

Na 4 czerwca 2021 roku zaplanowana jest premiera filmu Jeden gniewny człowiek w reżyserii Guya Ritchiego, opartego na francuskiej produkcji Konwojent z 2004 roku. Przy okazji nowego filmu Ritchie po raz czwarty nawiązał współpracę z Jasonem Stathamem. Poza aktorem na ekranie pojawiają się Holt McCallany, Jeffrey Donovan, Josh Hartnett, Laz Alonso, Raúl Castillo, DeObia Oparei, Eddie Marsan i Scott Eastwood.

Fabuła filmu przedstawia się następująco: “Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice LA spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało.”

W sieci pojawiły się recenzje produkcji. Na portalu Rotten Tomatoes zebrano do tej pory 108 opinii, z których 66% to noty pozytywne (średnia ocena wynosi na tę chwilę 6,1/10). Krytycy, którzy ocenili Jednego gniewnego człowieka pozytywnie piszą, że to solidny, zimny oraz trzymający film film akcji i najmroczniejsza do tej pory produkcja w dorobku Ritchiego. O Stathamie piszą, że robi to, co umie najlepiej – jest milczącym protagonistą, który potrafi spuścić łomot. Pojawiają się porównania do kina lat 70. Recenzenci, którzy ocenili film negatywnie, piszą jednak, że to produkcja przeznaczona wyłącznie dla najwierniejszych fanów Ritchiego i Stathama, która obiecuje więcej, niż jest w stanie pokazać widzom. Krytykowane są dialogi i fakt, że od pewnego momentu Jeden gniewny człowiek staje się generycznym filmem akcji, któremu brak duszy i polotu. Tutaj znajdziecie wszystkie opinie. Lepiej wypadają noty od widzów – 93% z nich to pozytywne oceny. Pamiętajmy, że recenzje wciąż dodawane do bazy, a średni procent pozytywnych może się zmieniać na bieżąco.

Z kolei na portalu Metacritic na ten moment filmowi przyznano notę 59. Film oceniło 27 krytyków, z czego 17 wystawiło ocenę pozytywną, 2 negatywną, a 8 mieszaną.

Poniżej zwiastun filmu:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA