search
REKLAMA
News

KOTY miażdżone przez krytyków. Jeden z najgorszych filmów roku?

Łukasz Budnik

19 grudnia 2019

REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze recenzje filmowej adaptacji legendarnego musicalu Koty autorstwa Andrew Lloyd Webbera i T.S. Eliota. Już zwiastuny spotykały się z bardzo negatywnym przyjęciem ze strony widzów, zaś krytycy po pierwszych pokazach nie zostawiają złudzeń – film Toma Hoopera okazał się niewypałem.

Na ten moment pojawiło się 77 recenzji musicalu, z czego zaledwie 16% otrzymało ocenę uznawaną za pozytywną. Średnia to na tę chwilę 3,69/10. Recenzenci krytykują kiepską stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci (aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów) i piszą, że nawet starania aktorów nie są w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Padają określenia, że Koty to produkcja zwyczajnie męcząca i niezręczna, której całkowicie brakuje serca oraz że to jeden z najdziwniejszych tworów jakie pojawiły się w hollywoodzkim kinie w tym stuleciu. Nawet pozytywne opinie są powściągliwe lub wynikają z ubawienia się tym, jak dziwaczna to produkcja. Klikając tutaj, przeczytacie więcej podsumowań.

W filmie występują  James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli. Reżyseruje Tom Hooper, odpowiedzialny za Nędzników Jak zostać królem, zaś producentem został Steven Spielberg.

Czy mimo kiepskich ocen planujecie wybrać się na seans?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA