search
REKLAMA
News

KOTY miażdżone przez krytyków. Jeden z najgorszych filmów roku?

Łukasz Budnik

19 grudnia 2019

REKLAMA

Do sieci trafiły pierwsze recenzje filmowej adaptacji legendarnego musicalu Koty autorstwa Andrew Lloyd Webbera i T.S. Eliota. Już zwiastuny spotykały się z bardzo negatywnym przyjęciem ze strony widzów, zaś krytycy po pierwszych pokazach nie zostawiają złudzeń – film Toma Hoopera okazał się niewypałem.

Na ten moment pojawiło się 77 recenzji musicalu, z czego zaledwie 16% otrzymało ocenę uznawaną za pozytywną. Średnia to na tę chwilę 3,69/10. Recenzenci krytykują kiepską stronę wizualną, na czele z samym projektem tytułowych postaci (aspekt ten okazał się kontrowersyjny już przy okazji zwiastunów) i piszą, że nawet starania aktorów nie są w stanie wynagrodzić nudy i bezcelowości fabuły. Padają określenia, że Koty to produkcja zwyczajnie męcząca i niezręczna, której całkowicie brakuje serca oraz że to jeden z najdziwniejszych tworów jakie pojawiły się w hollywoodzkim kinie w tym stuleciu. Nawet pozytywne opinie są powściągliwe lub wynikają z ubawienia się tym, jak dziwaczna to produkcja. Klikając tutaj, przeczytacie więcej podsumowań.

W filmie występują  James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Francesca Hayward w pierwszej filmowej roli. Reżyseruje Tom Hooper, odpowiedzialny za Nędzników Jak zostać królem, zaś producentem został Steven Spielberg.

Czy mimo kiepskich ocen planujecie wybrać się na seans?

Avatar

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA